Childers, Tony Principal
Wigley, Michael Ann Assistant Principal
Huckeba, Matthew Assistant Principal

Abernathy, Noreen Special Needs Teacher
Albright, Anna Fifth Grade Teacher
Anderson, Marie Special Education Teacher/ Resource
Atkins, Betty Jo Special Education Teacher/Resource
Backstrom, Hilary 5th grade Math and Science
Barker, Kami PALS
Baxter, Amy 3rd grade teacher
Bingham, Lynda 5th Grade Math and Science
Bobbitt, Lisa Special Needs Teacher
Bolden, April Nurse
Bradley, Kevin 1st grade Teacher
Brown, Andrea 1st grade Teacher
Burton, Rachel 2nd Grade Teacher
Caldwell, Jada EIP-Reading
Chadwick, Casey Kindergarten
Challen, Holly 1st grade Teacher
Chambers, Julie Third Grade Teacher
Childers, Tony Principal
Collins, Crystal 4th grade Teacher
Conner, Libba Media Specialist
Cook, Ashli Gifted Education
Cook, Rena 2nd grade Teacher
Costley, Diane 4th grade Teacher
Dabney, Dianna Special Education/Resource
Deese, Anita 4th grade Teacher
Denney, Amy Kindergarten
Dunham, Maleigh 3rd grade Teacher
Edison, Patty 4th grade Teacher
English, Laura Music Specialist
Foster, Megan 2nd Grade Teacher
Gamble, Trina Special Needs Teacher
Gibbs, Karly Kindergarten
Goolsby, Katy Special Needs Teacher
Gordon, Jenny PALS
Greene, Lesley Speech Language Pathologist and In-School Coordinator for Special Education
Griffin, Abbie 3rd grade Teacher
Griffin, Barry Technology
Hall, Shea Kindergarten Teacher
Hawkesworth, Angie 2nd grade teacher
Helton, Kim Pre-k
Herman, Rachel ESOL
Hollis, Crystin PALS
Horsley, Emily Speech-Language Pathologist
Huckeba, Matthew Assistant Principal
Ingram, Amy Special Education/ Resource
Ivester, Bronson EIP
Johnson, Kristi PALS
Jones, Dalenie 1st grade Teacher
Kelly, Courtney PALS
Laney, Teresa EIP
Lewis, Tina 4th grade Teacher
Lipham, Beth Pre-k
Long, Lindsey
Madden, Katie 1st grade teacher
Mahomes, Sheena 2nd grade Teacher
Mallory, Mary Art
Maxwell, Brandy 4th grade Teacher
Mcarthur, Pat Kindergarten
Mccluskey, Stefani 5th grade Teacher
Mckenzie, Katy 3rd Grade Teacher
Moore, Alecia PALS Teacher
Moore, Brandi Special Needs Teacher
Nicholson, Kate 2nd grade Teacher
Owensby, Amber Speech-Language Pathologist
Pearce, Dana 5th grade Teacher
Price, Joyce Special Needs Teacher
Rainwater, Stephanie 1st grade teacher
Robinson, Nicole Gifted teacher
Robinson, Rachael 3rd grade Teacher
Rooks, Taylor
Rose, Jan Kindergarten
Smith, Rita Physical Education
Stewart, Teresa Special Education/ Resource
Thigpen, Rosemary 5th grade Teacher
Thompson, Heather Pre-k
Thornton, Elizabeth Kindergarten Teacher
Turpin, Marla 2nd grade Teacher
Veal, Rachel Counselor
Wallace, Nancy Special Needs Teacher
Ward, Lily Counselor
Webb, Magen Special Education/ Resource
Wendlandt, Meghan 1st Grade Teacher
Widener, Ashley 2nd grade Teacher
Wigley, Michael Ann Assistant Principal

Acree, Julie
Agan, Christy
Boring, Shelia
Byerly, Lisa
Chadwick, Candace
Childers, Ryan
Collins, Debbie
Cummings, Tina
Dingler, Cassandra
Eason, Judy
Ellison, Mandy
Fuller, Denise
Gaines, Sherry
Gillespie, Staci
Gordon, Christy
Gordon, Lisa
Harmon, Dianne
Horsley, Kim
Jackson, Shelba
Jakubiak, Christy
Kilgore, Amber
Lopez, Yoen
McCormick, Sandra
McDaniel, Nina
McKellar, Andrea
Moore, Sherrie
Musgrove, Carolyn
Musick, Amy
Power, Nancy
Roach, Karen
Robinson, Jamie
Thompson, Summer
Tipton, Barbara
Treadwell, Ellen
Walker, Brooklyn
Wallace, Deborah
Walton, Debbie
Whaley, Teresa
Williams, Pam
Willimson, Angie
Young, Delanie